top of page
Krzysztof_Chróścielewski_2.jpg

STRATEGIE I PLANOWANIE

KRZYSZTOF CHRÓŚCIELEWSKI

Od 28 lat czynny projektant wzornictwa przemysłowego oraz pracow-nik naukowo-dydaktyczny macierzystej uczelni. Kierownik Pracowni Rozwoju Nowego Produktu i Katedry Wzornictwa na Wydziale Wzorni-ctwa i Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W ramach działalności projektowej jest współautorem licznych projektów produktów, systemów komunikacji wizualnej, opakowań, grafiki użytkowej, wnętrz, wystaw i stoisk targowych. Doświadczenie na rynkach międzynarodowych obejmuje wdrożone projekty produktów dla firm: Delta Energy Systems, Taiwan, Steca S.A. Saint Qentin, Francja, ETA a.s. Policska, Czechy, Bester S.A, A Lincoln Electric Company, Bielawa, Hansa, Gram, Kaiser. Kluczowi klienci, dla których zostały wdrożone produkty: Amica Wronki, Zelmer, Niewiadów, Cersanit, Łucznik, Bester, Delta, Konex, Steca, ETA, Behr, Recalart, Elcamp, Common, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, Polski Związek Karate Tradycyjnego.

Od 2008 roku współpracuje z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Jako wykładowca na Studiach podyplomowych Projektowanie wzornicze w zarządzaniu rozwojem nowego produktu /Total Design Management/ współtworzy program i prowadzi warsztaty projektowe. Od 2012 roku uczestniczy w realizacji programów Wzornictwo-Biznes-Zysk i Zaprojektuj Swój Zysk w zakresie współtworzenia programu i prowadzenie warsztatów projektowych, przygotowania i wygłaszania prelekcji, udziału w panelach dyskusyjnych, pisaniu artykułów i udzielanie wywiadów publikowanych na stronie programu. Juror w krajowych konkursach wzorniczych, projektowych i architektonicznych.

Autor licznych artykułów i publikacji dotyczących wzornictwa na łamach czasopism 2+3D, PRO-kreacja, Puls Biznesu, Wprost oraz prelekcji na sympozjach, targach i festiwalach. Działalność popularyzująca obejmuje również szereg wywiadów i audycji emitowanych w ogólnopolskich i lokalnych mediach.

bottom of page