top of page

W 2017, 2018 i 2020 roku w ramach programu operacyjnego Polska Wschodnia, oś priorytetowa 1 - Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, działanie 1.4 - Wzór na konkurencję wdrożyliśmy strategię dla firm SANIT-PLASTBUMERA i DEVO w zakresie:

- projektu wzorniczego 4 desek z polipropylenu i 2 desek z duroplastu dla firmy SANIT-PLAST.

- wzorniczego usprawnienia 2 linii mebli hotelowych, projektu nowego systemu mebli hotelowych, projektu 6 kolekcji drzwi hotelowych i projektu wzorniczego mobilnego stoiska targowego dla firmy BUMERA.

- usprawnienia 5 produkowanych kolekcji, projektu 2 nowych kolekcji mebli łazienkowych, projektu materiałów informacyjnych do salonów oraz szkolenia dla pracowników firmy DEVO dotyczącego efektywnej współpracy z projektantem wzornictwa.

DZIAŁANIE 1.4
P. O. Polska Wschodnia

W 2016, 2017, 2018 i 2020 roku w ramach zespołu Instytutu Wzornictwa Przemysłowego powołanego do realizacji audytu wzorniczego w programie operacyjnym Polska Wschodnia, oś priorytetowa 1 - Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, działanie 1.4 - Wzór na konkurencję współtworzyliśmy raport i strategię dla firm BR TECHNOLOGY,  DECCO, DEVO, GLASMARK, HYDROTECH, IZOMET, JAGDOR, KROFAM, LUKS, MASTERSPORT, MEBLOSYSTEM, MZFORMA, ORTIS, PROGRAFIX, RAKOCZY, RSDRUK, SUPICO, SANIT-PLAST, STOLZEN i WESTO.

DZIAŁANIE 1.4
P. O. Polska Wschodnia
NIEWIADÓW
Fabryka Artykułów Domowych

Pierwszy audyt i strategię zrealizowaliśmy w 1995 roku dla Fabryki Artykułów Domowych Niewiadów S.A. w Ujeździe. Kluczowe wnioski dotyczące wzmocnienia marki i doświadczanej jakości produktów zostały wprowadzone stosunkowo niskim kosztem. Obejmowały one zmianę tworzyw z których produkowano obudowy, kolorystki produktów oraz grafiki opakowań i kart gwarancyjnych. Wdrożenie strategii doprowadziło do kilkukrotnego wzrostu sprzedaży odświeżonych wizualnie produktów i wypracowanie środków do wdrożenia nowych. W ciągu kilku lat zaprojektowaliśmy nowe, innowacyjne produkty: termowentylator, skrzynkę na listy, hulajnogę dla dzieci i suszarkę do produktów spożywczych w technologii wtrysku tworzyw. Były produkowane od połowy lat dziewięćdziesiątych przez ponad dekadę, a niektóre z nich są w produkcji i sprzedaży do dziś. Niewątpliwy sukces rynkowy tych produktów liczony jest w setkach tysięcy sprzedanych egzemplarzy.

ŁUCZNIK
Zakład Maszyn do Szycia

W 1996 roku wsparliśmy działaniami audytorskimi Zakłady Metalowe ”Łucznik” S.A. W Radomiu. Wprowadzona strategia obejmowała zmianę kanałów sprzedażowych, przeprojektowanie linii maszyn do szycia serii 780, rebranding marki oraz projekty opakowań, materiałów informacyjnych i reklamowych. Nowe linie produktów miały premierę na Jesiennych Targach Artykułów Konsumpcyjnych „Domexpo - wszystko dla domu” w dniach 8-11 października 1996 roku w Poznaniu. Efektem wprowadzonych zmian był wzrost sprzedaży i uruchomienie procesu rozwoju i wdrożenia do produkcji nowych linii maszyn serii 800. Ich premiera handlowa miała miejsce na stoisku Zakładów Metalowych ”Łucznik” S.A. na Jesiennych Targach Artykułów Konsumpcyjnych „Domexpo - wszystko dla domu” w dniach 21-24 października 1997 roku w Poznaniu.

NIEWIADÓW
Fabryka Przyczep

Kolejne działania audytorskie prowadziliśmy w siostrzanej spółce produkującej przyczepy. Działania obejmowały segmentację produktów i przeprojektowanie ich pod kątem oczekiwań różnorodnych grup odbiorców i konkretnych rynków, zaprojektowanie nowych przyczep kempingowych, bagażowych i specjalnych oraz rebranding marki i projekty materiałów informacyjnych i marketingowych. Doprowadziliśmy również do obniżenia kosztów produkcji poprzez ograniczenie wersji przyczep i rodzajów komponentów do ich produkcji. Wygenerowaliśmy nową linię wzorniczą przyczep bagażowych „niebieska linia” za którą nasz klient otrzymał w 2001 roku Nagrodę „Europrodukt 2000”. Efektem tych działań był skokowy wzrost sprzedaży nagrodzony prestiżową nagrodą za dynamikę eksportu w latach 1999-2001. Zakład znalazł się też w rankingu największych polskich eksporterów „Polish Export Reviev 2001” i otrzymał statuetkę „Lider Exportu 2004”.

bottom of page